0 بادام تلخ کوهی - فروش عمده و استعلام قیمت - تجارت کیمیای پیرنیا | کنجد آنلاین

بادام تلخ کوهی – فروش عمده و استعلام قیمت

به طور قطع در بعضی از مواقع به جای استفاده از داروهای شیمیایی، به استفاده از داروهای گیاهی روی آورده‌اید. تاثیرات این داروها در رفع مشکلات و امراض مختلف اگر زیاد نبوده و مانند داروهای شیمیایی نباشد، کم هم نیست. استفاده از این داروها در دوران مهم زندگی همچون بارداری، مزایا و فواید قابل توجهی را به همراه دارد. بادام تلخ کوهی از جمله محصولات طبیعی است که خواص بسیاری را برای تقویت بدن به همراه دارد. بادام تلخ کوهی روی درختانی با ارتفاع 4 متری در کوهستان‌ها رشد می‌کند. کشور آمریکا یکی از اصلی‌ترین مراکز تولید و صادر کننده بادام‌های تلخ کوهی به سراسر نقاط جهان است. این محصول طبیعی در ایران نیز بسیار پراستفاده بوده و حجم تولید آن در کشور رو به افزایش است. درخت بادام تلخ  ، درختچه‌ای به رنگ سبز است که در آب و هوای نیمه خشک ایران قابل رویش می‌باشد. این درخت برگ‌هایی کوچک و نازک دارد و با کاشت آن در حیاط منزل خود، می‌توانید به آسانی به پرورش بادام‌های تلخ بپردازید. بادام‌های تلخ کوهی را می‌توانید در فصول گرم سال تهیه و مصرف کنید. بادام تلخ  حاوی آمیگدالین بوده و با مصرف آن، تولید سیانید در بدن افراد آغاز می‌شود. با مصرف بادام تلخ در دوران بارداری، می‌توان سمومی که در بدن وجود دارند را به آسانی پاکسازی و دفع کرد. بادام تلخ حاوی بسیاری از ویتامین‌ها و مواد مورد نیاز برای تقویت بدن از جمله ویتامین E، منیزیم، آهن و پتاسیم می‌باشد. باید در نظر داشته باشید که از بادام تلخ به شکل خوراکی استفاده نشود؛ باید برای تهیه روغن بادام کوهی تلخ اقدام کرده و این محصول طبیعی را به شکل موضعی استفاده کنید.

 

 

 

استفاده از بادام تلخ کوهی در بارداری

در همین ابتدا باید اشاره کنیم که خوردن بادام تلخ کوهی در بارداری، اصلا توصیه نمی‌شود و ممکن است سلامت مادر و جنین با استفاده از این فراورده‌ی گیاهی، به خطر بیفتد. بادام تلخ حاوی مواد شیمیایی سمی است که لازم است حتما فراوری شود و همانطور که اشاره شد به شکل موضعی مورد مصرف قرار گیرد. بادام تلخ کوهی حاوی ماده شیمیایی سمی به نام اسید هیدروسیانیک است که مصرف آن به عنوان خوراکی و بدون فراوری، عوارض پیش بینی نشده‌ای را به همراه خواهد داشت؛ کند شدن سیستم عصبی، مشکلات ریوی و تنفسی و حتی مرگ، از جمله عوارضی هستند که ممکن است با استفاده از بادام تلخ به شکل یک ماده خوراکی گریبان‌گیر افراد شوند. پس باید توجه داشته باشید که در دوره بارداری یا شیردهی، به هیچ عنوان بادام تلخ را به شکل خوراکی مصرف نکنید و با تهیه روغن این فراورده طبیعی، آن را به شکل موضعی استفاده کنید. علاوه بر آن در صورتی که قصد دارید زایمان خود را به شکل سزارین انجام دهید، از بادام تلخ کوهی استفاده نکنید؛ این فراورده سبب کندی عملکرد سیستم عصبی شما خواهد شد. استفاده از داروهای بیهوشی در حین عمل و به همراه آن بادام کوهی تلخ سبب می‌شود تا سیستم عصبی شما بیشتر از آن چیزی که باید کند شده و عوارض ناگواری به همراه آن رخ دهد. برای مصرف بادام تلخ کوهی، باید حتما با یک پزشک متخصص مشورت کرده و تحت نظر وی اقدام کنید و از بروز هر گونه عوارض یا مشکل خاصی، پیشگیری کنید.

 

مطالعه کنید » خط تولید کره بادام زمینی

آیا می‌توان از روغن بادام تلخ  در بارداری استفاده کرد؟

به طور کلی روغن بادام‌های کوهی را می‌توان در 3 نوع مختلف تلخ و شیرین یا بو داده در بازار تهیه کرد. استفاده از روغن بادام شیرین به عنوان مرطوب کننده از گذشته تا کنون مرسوم بوده است. روغن حامل بادام شیرین باید به مقدار زیادی مورد استفاده قرار گیرد. در کنار آن روغن بادام تلخ کوهی قرار دارد که بلع آن اکیدا ممنوع است و استفاده از آن به شکل موضعی با ممانعت خاصی مواجه نخواهد بود؛ چرا که با وجود مقداری سم کشنده در ساختار این روغن، خوردن آن در حین بارداری ممکن است باعث آسیب دیدن جنین یا حتی مرگ او شود. به همین دلیل دخول بادام تلخ کوهی به داخل بدن و رحم زنان باردار، اصلا توصیه نمی‌شود. در صورتی که از گوش درد رنج می‌برید، استفاده از روغن بادام کوهی تلخ و ریختن آن داخل گوش درد شما را تسکین پیدا می‌کند. در صورت استفاده از ترکیب روغن بادام تلخ و شربت عسل، مشکلات مرتبط با دفع ادرار تحت درمان قرار می‌گیرد.

توسط |1400/3/5 12:00:27می 26th, 2021|مقالات|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه

تماس