بادام زمینی کره گیری و ویژگی های آن

بادام زمینی از جمله مفیدترین دانه هایی است که خیلی از خانواده ها ممکن است تنها آن را به عنوان یک عضو از آجیل ها بشناسند. در صورتی که بادام زمینی کره گیری به تنهایی می تواند کره های خوش طعم را برای سرو در وعده صبحانه یا عصرانه آماده کند. به طور کلی می توان گفت بادام زمینی تهیه  شده در مزارع به شکل های متفاوتی می توانند مورد استفاده قرار گیرند. آن هایی که اغلب به عنوان بادام زمینی کره گیری شناخته می شوند، ویژگی های خاصی دارند که باعث شده برای این کار مناسب بنظر آیند.

در صورتی که مدل های دیگر بادام زمینی بیشتر برای سرو در بین دیگر دانه های آجیل مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان میان وعده مفید در نظر گرفته می شود.

برای آن که اطلاعات بیشتری پیرامون ویژگی ها و خصوصیات  این بادام زمینی  داشته باشید، بهتر است این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

خصوصیات بادام زمینی کره گیری

اول از همه بهتر است به ویژگی های  این بادام زمینی  بپردازیم. به راستی بادام زمینی چه ویژگی باید داشته باشد تا بتوان از آن برای تولید کره استفاده نمود؟ برای دریافت پاسخ این سوالات با ما همراه باشید.

ویژگی های بادام زمینی کره گیری خوب عبارتند از:

اصل و ارگانیک بودن: به دلیل وجود مزارع متعدد در داخل کشور، بادام زمینی های زیادی در داخل کشور تولید می شود. اما به دلیل وجود سودجویان در این نوع صنف، برخی از بادام زمینی ها ارگانیک نیستند و تحت تاثیر فرآیندهای گوناگونی قرار گرفته اند.

برای انتخاب بادام زمینی کره گیری حتما باید به اصالت آن توجه ویژه ای صورت گیرد. ارگانیک نبودن بادام زمینی می تواند باعث کاهش میزان کیفیت نهایی کره بدست آمده شود. البته شایان ذکر است که علاوه بر بادام زمینی های ارگانیک تولید داخل، بادام زمینی های اصل چینی، مصری و سودانی هم می توانند به عنوان گزینه ای برای تولید کره بادام زمینی مورد استفاده قرار گیرند.

خام باشد: بادام زمینی هایی که برای مصرف درون آجیل ها و یا به شکل تنها مورد استفاده قرار می گیرند، اغلب طعم دار شده اند. در واقع این امر برای افزودن طعم و عطر به بادام زمینی ها انجام می شود. اما بادام زمینی کره گیری به هیچ وجه نباید مزه دار شده باشد. یعنی اگر می خواهید به عنوان تولید کننده ی کره بادام زمینی کسب و کار جدید خود را آغاز کنید، باید به سراغ بادام زمینی خام بروید. چرا که طعم دارها نمی توانند گزینه ی مطلوبی بنظر برسند.

روغنی باشد: وجود روغن در دانه بادام زمینی باعث می شود که از آن برای تولید کره بادام زمینی استفاده شود. برخی از بادام زمینی ها روغن کمی دارند که به عنوان بادام زمینی کره گیری مطلوب بنظر نمی رسند. در حقیقت این مدل ها به صرفه نیستند. چرا که حجم کمی کره را تولید خواهند کرد. پس کارخانه ها و کارگاه های تولیدی کره بادام زمینی لازم به خرید این بادام زمینی   دارای روغن کافی دارند.

در واقع می توان نتیجه گرفت که ویژگی اصلی بادام زمینی کره گیری، داشتن روغن کافی و مطلوب است.

کیفیت زیاد: بالا بودن کیفیت  این بادام زمینی  تضمین دهنده ی فروش بیشتر و در نتیجه سود زیاد تولید کنندگان کره بادام زمینی خواهد بود. در حقیقت مانند تولید هر نوع محصول در کارخانه ها و تولیدی ها، هر چه ماده اولیه مرغوب تر باشد، محصول نهایی هم از درجه کیفی بالاتری برخوردار خواهد بود.

فاقد پوست: پوست بادام زمینی یعنی همان هایی که هنگام خوردن برای اغلب افراد ناخوشایند هستند، نباید درون کره بادام زمینی وجود داشته باشد.  این بادام زمینی  همیشه پیش از وارد شدن به درون دستگاه های کره گیری باید از پوسته جدا شود. پس به صرفه است که از ابتدا بادام زمینی فاقد پوست را به عنوان ماده اولیه تولید کننده های کره بادام زمینی خریداری نمایید.

 

سالم بودن: وجود خرابی در هر نوع محصول حاصل شده از مزارع امری طبیعی است. بنابراین این که یک بادام زمینی خراب و دارای زدگی هم چیز عجیبی نخواهد بود. تهیه کره از بادام زمینی ها فرآیند خاصی است و نیاز به مواد اولیه کاملا سالم دارد. پس اگر قرار است بادام زمینی کره گیری انتخاب نمایید، باید حتما به سلامت کامل آن توجه ویژه ای داشته باشید.

 

خرید بادام‌زمینی کره گیری

خرید بادام زمینی کره گیری خوشبختانه به دلیل افزایش تعداد فروشگاه های آنلاین بسیار تسهیل شده است. در واقع تفاوتی ندارد که می خواهید بادام زمینی کره گیری داخلی را تهیه کنید یا نوع خارجی، در هر صورت می توانید به شکل آنلاین خرید خود را از فروشگاه ها انجام دهید. به دلیل وجود وارد کننده های معتبر در سطح داخل کشور، به راحتی دسترسی مردم در تمام نقاط کشور به این محصولات فراهم است. یعنی تفاوتی ندارد که شما در تهران مشغول به تولید کره بادام زمینی هستید و به بادام زمینی کره گیری نیاز دارید و یا در شهرهای جنوب کشور به این شغل مشغول می باشید. در هر صورت با ورود به وب سایت فروشگاه های ارایه دهنده بادام زمینی های مخصوص کره گیری، به راحتی سفارش خود را ثبت می نمایید و پس از پرداخت هزینه آن، در آدرس خود در اسرع وقت تحویل خواهید گرفت.

شاید خیلی ها تصور کنند که خرید  این بادام زمینی  کار بسیار دشواری است و هر کس نمی تواند به راحتی آن را انجام دهد. در صورتی که به دلیل ذکر تمام نکات مهم پیرامون تهیه این بادام زمینی در سطح وب سایت ها و همچنین فضای مجازی، خیلی ها حتی می توانند کسب و کار جدید خود را از این بادام زمینی و نیز تولید کره از این دانه های مفید شروع نمایند.

 

سخن پایانی

در پایان ذکر این نکته خالی از لطف نخواهد بود که انتخاب فروشگاه هم در دستیابی به این بادام زمینی  باکیفیت و درجه یک نقش بسزایی دارد. یعنی حتما به رعایت بهداشت، وجود اعتبار کافی، قیمت های مطلوب و نیز وجود طرح هایی مثل حمایت از خریدار مانند وجود طرح های تخفیفی فروشگاه های مورد نظر خود باید دقت داشته باشید.

کنجد آنلاین

توسط |1399/11/28 22:28:13فوریه 16th, 2021|مقالات|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه

تماس