معرفی 7 مورد از بهترین روغن های گیاهی

امروزه بسیاری از افراد با استفاده از روغن های گیاهی عمده می خواهند که بسیاری از بیماری های خود را درمان نمایند. در واقع باید بدانید روغن هایی که گیاهی هستند انواع مختلفی دارند و هر یک از انواع آنها هم دارای ویژگی ها و مشخصات متنوعی می باشند. شما می توانید انواع این روغن ها را برای سلامتی مو، پوست، قلب و بهبود گوارش خود مورد استفاده قرار دهید. در واقع باید بدانید مزیت های کلی این روغن ها در این موارد که بیان کردیم خلاصه می شود. اسیدهای چرب اشباع نشده بسیار زیادی درون این روغن ها وجود دارد.

شما زمان خریداری و استفاده از انواع روغن های گیاهی عمده باید به خوبی در مورد ویژگی ها و خواص آنها اطلاع داشته باشید. با اینکه روغن ها از نظر اجزای تغذیه ای با یکدیگر تفاوت های زیادی دارند ولی باید بدانید ویتامین ها و آنتی اکسیدان های درون آنها به یکدیگر شبیه هستند. بنابراین شما می توانید از مزیت های آنها استفاده کنید. برخی از انواع روغن های طبیعی که شما می توانید از آنها برای درمان بیماری ها و زیبایی پوست و موی خود استفاده کنید را در ادامه معرفی می کنیم. در این صورت اطلاعات بیشتری در مورد روغن ها خواهید داشت و به خوبی می دانید که باید از آنها چه خواصی را دریافت نمایید.

 

معرفی انواع روغن های گیاهی :

برخی از انواع روغن های گیاهی عمده  که شما باید به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید و از خواص و مزیت های آنها برای درمان بیماری و زیبایی پوست و موی خود استفاده نمایید عبارت می باشد از :

  1. روغن نارگیل :

یکی از بهترین روغن های طبیعی که می توانید با استفاده از آن چین و چروک های روی صورت را از بین ببرید و سیستم ایمنی بدن را هم تقویت کنید روغن نارگیل می باشد. این روغن برای جلوگیری کردن از ریزش مو هم مورد استفاده قرار می گیرد و بسیاری از افراد برای زیبایی موهای خود آن را مورد استفاده قرار می دهند. این روغن را از گوشت درونی نارگیل استخراج می کنند. بسیاری از افراد از روغن نارگیل برای ماساژ دادن استفاده می کنند و مزیت های زیادی هم از آن دریافت می نمایند. افرادی که به سلامت قلب و بهبود سیستم گوارش خود توجه زیادی دارند از این روغن طبیعی استفاده می کنند.

  1. روغن آفتابگردان :

ویتامین ها و اسیدهای چرب بسیار زیادی درون روغن آفتابگردان وجود دارد که برای سلامتی مفید است. این روغن را از دانه های آفتابگردان تولید می کنند و برای سلامت پوست و مو از آن استفاده بسیار زیادی می شود. آن دسته از افرادی که بیماری قلبی دارند و یا از بیماری آرتروز در عذاب هستند می توانند از این روغن استفاده نمایند. سلول های پوستی شما با استفاده از این روغن به خوبی درمان می شود و سیستم کارکرد آنها هم به خوبی بهبود بخشیده می شود. بازسازی سلول های پوستی با استفاده از انواع روغن های گیاهی یکی از مهمترین و اصلی ترین مزیت هایی است که شما می توانید از آنها دریافت نمایید.

 

  1. روغن سویا :

این روغن را با استفاده از دانه های سویا تولید می شود و اسیدهای چرب بسیار زیادی دارد. شما با استفاده از این روغن می توانید سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید. در واقع مزیت های بسیار زیادی را از این روغن طبیعی می توانید به دست آورید که یکی از اصلی ترین آنها مراقبت چشم می باشد. همچنین شما می توانید از پوست خود هم با استفاده از این روغن شفاف تر سازید. همچنین مشکلات قلبی افراد با استفاده از این روغن کاهش پیدا می کند.

  1. روغن جوجوبا :

یکی از دیگر روغن های گیاهی عمده که شما می توانید از آن استفاده نمایید روغن جوجوبا می باشد. ویتامین های بسیار زیادی درون این روغن وجود دارد و شما برای سلامتی خود می توانید آن را مورد استفاده قرار دهید. لکه های تیره پوست با استفاده از این روغن به طور کلی از بین می رود. بنابراین آن دسته از افرادی که لکه های زیادی روی پوست شان وجود دارد می توانند با استفاده از این روغن به خوبی لکه ها را از بین ببرند.

  1. روغن زیتون :

روغن زیتون را از میوه زیتون تولید می کنند، این روغن از آن دسته روغن های طبیعی می باشد که بسیاری از افراد در خوراک روزانه خود از آن استفاده بسیار زیادی می کنند. اسیدهای چرب امگا 3 زیادی درون این روغن وجود دارد که بسیاری از افراد می توانند به صورت روزانه آن را مورد استفاده قرار دهند و به بدن برسانند. این روغن به عنوان مکمل های دارویی هم مورد استفاده قرار می گیرد و شما می توانید از آن استفاده کنید. آن دسته از افرادی که اسیدهای چرب امگا 3 در رژیم غذایی خود ندارند باید بدانند که استفاده از این روغن برای آنها مزیت های زیادی به همراه دارد.

 

  1. روغن کنجد :

دانه های کنجد اصلی ترین مواد تشکیل دهنده ای است که با استفاده از آن روغن کنجد را تولید می کنند. مواد معدنی بسیار زیادی درون این روغن وجود دارد و به همین دلیل مزیت های زیادی را از آن برای سلامتی خود دریافت می کنید. آن دسته از افرادی که در بین انواع روغن های گیاهی به دنبال یکی که کاهش دهنده التهاب می باشد هستند باید بدانند که این روغن برای آنها انتخاب مناسبی می باشد. متابولیسم بدن و سلامت دندان های شما با استفاده از این روغن به خوبی تضمین می شود. شما می توانید لکه های پیری که روی صورت تان به وجود می آید را با استفاده از این روغن به خوبی از بین ببرید.

  1. روغن آرگان :

یکی از بهترین روغن های طبیعی که مزیت های بسیار زیادی برای سلامت پوست و مو دارد روغن آرگان می باشد. اسیدهای چرب درون این روغن زیاد می باشد و شما می توانید با استفاده از آن پوست خود را روشن تر سازید و چین و چروک های صورت را هم از بین ببرید. پوست شما در برابر آسیب های متنوع با استفاده از این روغن ایمن می شود و سلامت خود را هم به دست می آورد.

 

توسط |1399/12/20 13:11:51مارس 10th, 2021|مقالات|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه

تماس