10 خواص مهم روغن آرگان

یکی از بهترین روغن های طبیعی که سال های زیادی در کشورهای خارجی مورد استفاده قرار می گیرد روغن آرگان می باشد. این روغن را به طلای مایع می شناسند، چرا که مزیت ها و خواص بسیار زیادی را در خود جای داده و افراد هم برای سلامتی شان آن را مورد استفاده قرار می دهند. این روغن را از هسته درخت آرگان خارج می سازند که ویتامین ها و آنتی اکسیدان های بسیار زیادی درون آن وجود دارد. فواید بسیار زیاد آن برای پوست و مو موجب شده است که افراد برای تولید محصولات آرایشی و بهداشتی از آن استفاده کنند.

اهمیت اصلی که درخت آرگان دارد خاصیت دارویی آن می باشد. بنابراین شما باید به خوبی بدانید که این خاصیت را در روغن آرگان هم می توانید به دست آورید. البته که بهتر است به خوبی بدانید برخی از تولید کنندگان این روغن امکان دارد نمونه های تقلبی آن را وارد بازار نمایند. بنابراین تنها از فروشندگانی که فروش روغن های طبیعی آرگان را بر عهده دارند باید خرید خود را انجام دهید. این روغن در برابر اکسید شدن تا حد بسیار زیادی مقاومت می کند، بنابراین مدت زمان بیشتری می توانید از آن استفاده نمایید. برخی از خواص و مزیت های آن را در ادامه بیان می کنیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید.

ویژگی ها و خواص روغن آرگان :

اینکه شما در مورد هر یک از روغن های طبیعی اطلاعات بیشتری داشته باشید و خواص آنها را بشناسید کمک می کند تا در راستای آن خواص و مزیت ها از روغن استفاده نمایید. برخی از مهمترین خواصی که روغن آرگان در خود جای داده است و شما هم باید به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید عبارت است از :

  1. اسیدهای چرب ضروری دارد :

این روغن دارای اسیدهای چرب متنوعی می باشد که شما می توانید مقدار زیادی از اسیدهای امگا 6 را از آن دریافت نمایید. اولئیک اسید و لینولئیک اسید از جمله مهمترین اسیدهای ضروری این روغن می باشند. البته که شما باد بدانید اولئیک اسید چندان ضروری نیست ولی خواص بسیار زیادی برای سلامتی افراد دارد.

  1. اثرات آنتی اکسیدان و ضد التهابی :

آنتی اکسیدان و ویتامین های بسیار زیادی درون این روغن وجود دارد که برای سلامتی مو از آن استفاده می کنند. شما می توانید پوست و موی خود را با استفاده از این روغن زیباتر سازید. ویتامین ای یکی از اصلی ترین و مهمترین ویتامین هایی می باشد که درون این روغن وجود دارد و مانند آنتی اکسیدان برای سلامت افراد کار می کند. البته که شما باید بدانید ترکیبات دیگری هم درون این روغن وجود دارد و همان ترکیبات موجب شده است تا روغن ضد التهاب باشید. نقش های آنتی اکسیدان و ضد التهابی این روغن از جمله اصلی ترین و مهمترین مزیت های آن به شمار می رود.

روغن آرگان

  1. تقویت سلامت قلب :

اولئیک اسید که در دسته بندی اسید امگا 9 قرار می گیرد یکی از مهمترین اسیدهای ضروری روغن آرگان می باشد که برای سلامت قلب فواید زیادی دارد. شما می توانید این اسید را در روغن زیتون و همچنین آووکادو هم دریافت نمایید. اثرات مثبت آن روی قلب موجب شده است که بسیاری از افراد برای سلامت قلب خود آن را مورد استفاده قرار دهند. خطر بیماری های قلبی و عروقی را با استفاده از این روغن می توانید کاهش دهید. س

  1. کاهش علائم پیری زودرس :

خواص بسیار زیاد این روغن برای سلامتی پوست و مو موجب شده است که بسیای از تولیدکنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی این روغن را مورد استفاده قرار دهند. در واقع شما باید بدانید هر یک از محصولاتی که با روغن ارگانیک آرگان تولید شده است مزیت های بسیار زیادی دارد.

  1. تسریع بهبود زخم :

بسیاری از مطالعات و تحقیقاتی که روی روغن آرگان انجام داده اند بر این موضوع تاکید دارد که روغن را شما چه به صورت خوراکی و چه به صورت خارجی استفاده کنید مزیت های زیادی را از آن دریافت می نمایید. شما می توانید برخی از زخم های خود را که روی پوست تان وجود دارد را با استفاده از این روغن درمان کنید. زخم ها با استفاده از روغن در کمترین زمان درمان می شوند و جای آنها هم روی پوست نمی ماند.

  1. پیشگیری از دیابت :

شاید باورتان نشود ولی باید بدانید که این روغن اثرات ضد دیابتی بسیار زیادی را هم در خود جای داده است که این اثرات از جله اصلی ترین و مهمترین خواص آن به شمار می رود. آن دسته از افرادی که دیابت دارند و می خواهند بهترین روغن خوراکی را استفاده کنند باید بدانند که این روغن بهترین جایگزین برای آنها به شمار می رود. شما می توانید این روغن را به صورت خوراکی در غذاهای خود استفاده کنید.

  1. درمان ترک های پوستی :

یکی از مزیت های بسیار مهمی که روغن آرگان دارد و از گذشته هم از آن استفاده می کردند این بوده برای درمان ترک های پوستی آن را روی پوست می مالیدند. از آنجایی که این روغن خواص ضد التهابی دارد برای درمان بسیار یاز ترک های پوستی مورد استفاده قرار گرفته و رضایت افراد را به همراه داشته است.

روغن آرگان

  1. اثرات ضد سرطانی :

رشد و تکثیر هر یک از سلول های سرطانی با استفاده از این روغن تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند این مسئله به دلیل ویتامین های بسیار زیادی است که درون این روغن وجود دارد. شما می توانید در پخت و پز از این روغن استفاده کنید تا همیشه سیستم ایمنی قوی داشته باشید.

  1. درمان آکنه :

به دلیل خواص آنتی اکسیدان و ضد التهابی که از روغن آرگان دریافت می شود، باید بدانید که برای درمان آکنه هم از آن استفاده می کنند. البته باید بدانید برای درمان آکنه های هورمونی از آن استفاده زیادی نمی کنند.

  1. استفاده آسان :

این روغن یکی از روغن های طبیعی بوده که در ابتدا مراکشی ها از آن استفاده می کرده اند. اما شما امروزه می توانید به راحتی آن را از فروشگاه های معتبری خریداری کنید و برای درمان بسیاری از مواردی که بیان نمودیم آن را مورد استفاده قرار دهید.

تجارت کیمیای پیرنیا

توسط |1399/12/14 0:26:32مارس 4th, 2021|مقالات|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه

تماس